Cristobal Santa Maria 2008 Rivesaltes Finish 0,7l 44%

Neohodnotené
 
Výpredaj Zväčšiť
 

Limitovaná edícia len 1 184 fliaš.

Vôňa: exotické, ovocné, citrusové nuansy.
Chuť: Ovocná, broskyňa, slivky, citróny, biele kvety.

Dostupnosť Skladom (>5 ks)
Cena €75,50 bez DPH
€90,60    
Kód tovaru 5712718006049
Značka 1423 World Class Spirits
Webová stránka značky 1423.dk
Kategória Cristobal Rum
 

RON CRISTOBAL SANTA MARIA RIVESALTES
Rovnako ako škótska whisky, aj karibský rum je vhodný na skladovanie v rôznych typoch sudov. Aj dominikánsky rum sa týmto spôsobom čoraz viac zušľachťuje. Stačí si vziať Ron Cristobal Santa Maria Rivesaltes, ktorý je k dispozícii ako limitovaná špeciálna edícia v náklade tesne pod 1200 fliaš. Vzrušujúce je, že tento rum z Dominikánskej republiky získal to najlepšie vďaka úprave vo vínnych sudoch.

Exkluzívny rum Ron Cristobal Santa Maria Rivesaltes z Karibiku bol destilovaný v roku 2008 z melasy. Potom pravidelne odpočíval a následne sa premiestnil do francúzskych dubových sudov po víne Rivesaltes na obdobie dozrievania 12 mesiacov. Sú to pomerne malé sudy s objemom 225 l, tieto 15-ročné sudy na víno od firmy Vignerons Catalans z Francúzska dali dominikánskemu rumu záverečnú bodku. V roku 2021 bol rum mahagónovej farby konečne plnený do fliaš s obsahom alkoholu, ktorý nebol ani príliš vysoký, ani príliš nízky. Je pomenovaná po slávnom prieskumníkovi Krištofovi Kolumbovi a jeho najslávnejšej lodi Santa Maria.

Čo sa týka vône a chuti, rum Ron Cristobal Santa Maria Rivesaltes má čo ponúknuť. Človek ho vníma ako exoticky ovocný a svieži s tropickým ovocím a citrusovými plodmi. Náznaky sliviek a broskýň robia bohatý zážitok z pitia. Celé je to doplnene kvetinovým nádychom. Pôsobí menej pikantne a sladko ako jeho bratia, ktorí dokázali vyzrieť napríklad v sude od Moscatelu, sude po sherry Oloroso alebo sude od portského vína. To, čo majú fľaše vintage rumu spoločné, je ich vysoká kvalita a atraktívny dizajn.

Hmotnosť 1.6 kg