HSE Black Sheriff 40%

Neohodnotené
 
Výpredaj Zväčšiť
  • 1 z 4
 
Dostupnosť Zvoľte variant Skladom (5 ks) Skladom (1 ks)
Variant
Cena €31,99 €42,99 od €31,99 bez DPH
€38,39 €51,59 od €38,39    
Značka HSE Rhums Martinique
Kategória HSE Rhums Martinique
 

BLACK SHERIFF | AMERICAN BARREL | Dozrievané po Bourbone

Black Sheriff, jedna rana! Rum je zmesou 3 až 4 ročných rumov, ktoré dozrievajú v amerických sudoch po bourbone a tie pochádzajú zo štátov Kentucky a Missouri. Tím HSE vás ale pozýva ochutnať starý a jemne ovocný rum s istou guľatosťou a dokonalou vyváženosťou.

Degustačné poznámky

Vôňa Black Sheriff ponúka veľkorysú vanilkovú arómu, teda takú, ktorú umocňujú medové nuansy a jemne potiahnuté veľmi elegantnými drevitými tónmi. Príjemný a zároveň sladký prvý dojem uvoľňuje v ústach výraznú ale aj ovocnú chuť.

Väčšina HSE rumov má prítomnú vo vôni drevnatosť. Táto surová drevitosť, ktorá sa ale zvyčajne prejavuje jemnosťou, ide v chutí do pražených orechov. Nezabudnime, že ide o poľnohospodársky (agricol) rum. Vôňa sa otvára zrelým exotickým ovocím a korením. Opečené drevo tvorí hlavný chuťový profil a šíri svoje teplé vlny vanilky, medu a včelieho vosku.
Vo vôni si prídete na svoje, keď sa trošku prevzdušní, je potom celkom živý, svieži a zároveň aj trochu mätový. Viac integrovaná ovocnosť, menej trieslový, akoby kandizovaná trstina. S odpočinkom dodá hĺbku pikantné sladké drievko a sušené ovocie.

Na podnebí je rum na začiatku veľmi vláčny, s dobre zaoblenou chuťou cukrovej trstiny. Drevitá príchuť je dymová, opečená a dominuje v degustácii. Rum, ktorý nikdy nestratil svoju vláčnosť, sa teraz rozplýva do tónov karamelu.

V chuti prevláda vanilka, sušené ovocie a drevitá chuť, ktorá je v spektre po celú dobu.