HSE Extra Vieux Chateau La Tour Blanche Finish 0,50l 41%

Neohodnotené
 
Výpredaj Zväčšiť
  • 1 z 2
 

HSE Sauternes Finish La Tour Blanche sa vracia s ročníkom 2014.

Tento rum destilovaný v roku 2014 vyzrieval 8 rokov v sudoch z amerického dubu a potom sa rafinoval v sudoch Château La Tour Blanche, Sauternes premier cru classé.

 

Dostupnosť Skladom (1 ks)
Cena €78,37 bez DPH
€94,04    
Kód tovaru 458
Značka HSE Rhums Martinique
Kategória HSE Rhums Martinique
 

2014 | Dozrievané v Sauternes súdoch

HSE Chateau La Tour Blanche Finish. Po viac ako 8 rokoch zrenia v najčistejšej tradícii starých HSE rumov, táto edícia ťažila z takmer 1 roka dokončenia v sudoch Chateau La Tour Blanche, 1er Cru Classé zo Sauternes.

Degustačné poznámky

Výrazná, hladká vôňa sa otvára tónmi akáciového medu a mučenky. Po pár sekundách prevzdušnenia sa otvárajú arómy kandizovaných marhúľ a fíg, umocnené nádychom perníka. Podmanivo okrúhle podnebie odhaľuje vznešené medové tóny sušeného ovocia a muškátu a ponúka jemný záver pomarančovej kôry. Nevšedný zážitok, ktorý poteší milovníkov vzácnych produktov.

Vo vôni francúzskeho duba sa rozprestierajú ovocné a vínové arómy, ktoré pôsobia priamo ako z pivnice na juhu Francúzska. Sušené ovocie, ako je marhuľa, sa rozotrie s inými sviežejšími tónmi, ako je hruška alebo broskyňa.

Po odvetraní pivnica zmenila miesto a ocitáme sa prevezený do Západnej Indie. Šťava z cukrovej trstiny a koreniny preberajú kontrolu pre exotický a koncentrovaný, povzbudzujúci profil. Rum potom naberá na sile a intenzite, pričom nezabúda na eleganciu, s pekne vysušeným exotickým ovocím a drevitosťou typu škatuľky na cigary.

V chuti je nálet skôr trieslový a korenistý, potom trstinová šťava preniká do chuťových pohárikov pomocou peknej limetkovej kyslosti. Po chvíľke začne rum pokrývať podnebie sladkým dúškom včelieho vosku sladkého korenia a blond tabaku. Žlté plody sa roztopia na takmer krémový sirup, ktorý prináša dobrú plnosť a veľmi príjemnú textúru.

Záver trocha utiahne na citrusovej kôre a trstinovej šťave, potom sa v dĺžke usadí papriková drevitosť.

„Komplexnosť a drevitosť, ktorá zvýrazňuje dobre kandizovanú trstinovú šťavu…“

AOC MARTINIK

41% obj.

50 cl.

Hmotnosť 1.6 kg