Ron Esclavo 12 Y.O. Speyside Whisky Cask Finish, 46 %, 0.7 L #GiftBox

Neohodnotené
 
Akcia Novinka Tip Zväčšiť
 

Limitovaná edícia - vyrobených len 1106 fliaš

Vôňa: Vynikajúca vôňa karamelu, mliečnej čokolády a korenistého dubového dreva.

Chuť: Veľmi príjemný rum s vyváženými tónmi čokoládových hrozienok a jemným vplyvom whisky. Záver je dlhý a mierny.

Dostupnosť Vypredané
Cena €59,40 vrátane DPH
€49,50
Kód tovaru 161
Kategória Esclavo Selection
Položka bola vypredaná...
 

Limitovaná edícia - vyrobených len 1106 fliaš

Ron Esclavo 12 Limitovaná edícia Speyside Whisky Cask Finish je miešaná z najlepších majstrovských blendov na svete. Tropicky starne v amerických dubových sudoch a následne sa preváža do Európy na ďaľšie zrenie. Ron Esclavo 12 je zmes rumov až do veku 12 rokov. Výrobok bol potom premiestnený do sudov po whisky z oblasti Speyside po dobu 1 roka.

Vôňa: Vynikajúca vôňa karamelu, mliečnej čokolády a korenistého dubového dreva.

Chuť: Veľmi príjemný rum s vyváženými tónmi čokoládových hrozienok a jemným vplyvom whisky. Záver je dlhý a mierny.

74886251_936818373381126_4847487950507372612_n


Jednou z geografických oblastí, ktorá definuje whisky, je oblasť známa ako Speyside. Pre mnoho nadšencov whisky táto zemská hmota nachádzajúca sa medzi Inverness a Aberdeen produkuje niektoré z najkvalitnejších nápojov a má najdlhšiu prevádzkovú pálenicu. Populárna je aj pre tých, ktorí majú chúlostivejšiu chuť, pretože whisky zo Speyside bývajú jemnejšie a zelenšie.

Charakter sladu Speyside v posledných rokoch bol výrazne medový. A veľa liehovarov sa rozhodlo pre dozrievanie sudov z sherry sudov na výrobu ovocnej, červenej vínnej whisky. Historicky by mnoho liehovarov použilo rašelinový sladový jačmeň na výrobu svojej whisky. Tento štýl revidujú mnohé liehovary Speyside; Benromach je pozoruhodný tým, že sa vracia späť ku korenňom Speyside a za účelom začlenenia rašelinného jačmeňa do destilačného procesu.

Whskey Speyside je pravdepodobne najslávnejšou škótskou na svete a približne polovica všetkých škótskych liehovarov patrí do kategórie Speyside. Mená ako Glenfiddich a Glenlivet sú znakmi škótskej kvality a dedičstva po celom svete. Spýtajte sa kohokoľvek v Indii, Číne, USA, Nórsku, Nemecku, Austrálii, v skutočnosti kdekoľvek na svete, ktorý pozná Škótsku whisky.

Hmotnosť 1.6 kg
 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií tu.