Rum Cristobál Pinta 8 Y.O. 40%, 0.7L #GIFTBOX

Neohodnotené
 
Novinka Zväčšiť
 

Farba: Tmavá, jantárová

Aróma: Príjemne jemná aróma, ktorá v sebe kombinuje vanilku a čerstvú mätu. 

Chuť: Plná chuť s tónmi mäty, cukrovej trstiny s drevitým záverom. 

Dostupnosť Skladom (> 5 ks)
Cena €26,90 vrátane DPH
€22,42    
Kód tovaru 296
Značka 1423 World Class Spirits
Webová stránka značky 1423.dk
Kategória Cristobal Rum
 

Krištof Kolombus - dôležitá postava svetovej histórie

Screenshot (75)

Cristóbal Colón alebo Krištof Kolombus bol prieskumník, navigátor a kolonizátor, ktorý uskutočnil štyri plavby cez Atlantický oceán.

Dňa 5. decembra 1492 sa Christopher Columbus vylodil na najvýznamnejšom ostrove, ktorý objavil. Jeho obyvatelia ho nazývali Haiti, Columbus ju pomenoval La Isla Española (ostrov španielov), dnes poznáme toto územie ako Dominikánska republika a Haiti.

Slová Krištofa Kolomba: „La Isla Española je zázrak. Hory a kopce, roviny a lúky sú úrodné a krásne. Sú najvhodnejšie na pestovanie plodín a na chov dobytka všetkého druhu a sú tu dobré miesta na výstavbu miest a dedín. Prístavy sú neuveriteľné a existuje mnoho veľkých riek so širokými kanálmi a väčšina obsahuje zlato. Stromy, ovocie a rastliny sú veľmi odlišné od stromov na Kube. V "Hispaniole" je veľa korenia a veľké bane zlata a iných kovov. “


Santa_MariaNa svojich cestách použil tri rôzne lode, PintaNiña a Santa Maria.

Pinta bol prvou loďou Krištofa Kolumba, ktorá sa v roku 1492 plavila cez Atlantický oceán. 

Niña alebo “La Niña” bola pôvodne pomenovaná Santa Clara, ale bola prezývaná Niña. Loď využíval Columbus na niekoľkých jeho dobrodružstvách smerom k Amerike. Kvôli vzbure v kolónii a nedostatku finančných prostriedkov musel Columbus loď predať. Osud lodí nie je známy.

Hmotnosť 1.6 kg
 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií tu.