HSE Extra Vieux Whisky Rozelieures Cask Finish 0,50l 44%

Neohodnotené
 
Výpredaj Zväčšiť
 
Dostupnosť Skladom (>5 ks)
Cena €68,30 bez DPH
€81,96    
Kód tovaru 452
Značka HSE Rhums Martinique
Kategória HSE Rhums Martinique
 

2013 | SINGLE MALT FINISH | Dozrievané v sudoch po whisky

HSE Whisky Rozelieures Cask Finish. Po viac ako 6 rokoch zrenia v dubových sudoch, ako je tradíciou HSE, bol tento ročníkový rum vylepšený o ďalších 8 až 12 mesiacov v sudoch, ktoré sa predtým používali pre francúzsku whisky ROZELIEURES. Pre túto edíciu vybrali francúzsku destilérku whisky RozelieuresJednosladové sudy z radov „subtil“ a „smoky“ vybrali tak, aby dopĺňali profil tohto veľmi starého rumu z Martiniku .
Rum vydestilovali v novembri 2013 a strávil 6 rokov v dubových sudoch. Potom sa dokončovalo najmenej 8 mesiacov, aby sa fľaškovalo vo februári 2020. Limitovaná edícia na 4100 fliaš.

Degustačné poznámky

Vôňa začína nádychom kakaa, sušeného ovocia a citrusov, po ktorých nasledujú dymové a korenisté tóny. Prvý dúšok je živý a chute pražených zŕn a duseného ovocia sa spájajú s profilom vzácneho korenia, ktorý charakterizuje naše staré rumy.

Vôňa: okamžite obalený a opojený jedinečnou drevnatosťou, ktorá poteší milovníkov starých, drevitých rumov. Je to harmonický a komplexný rum, s orieškami, následne ťahaným banánom, melónom, ako aj sladovou jemnosťou.

Po odvetraní prezrádza ešte väčšiu koncentráciu a drevitosť sa otvorí. Orechy sú potiahnuté karamelom, v ktorom sa nezabudlo na slané kryštálové maslo, ktoré živí chamtivosť zrelej a ovocnej trstiny.

V chuti sa nám naskytne pohľad na tento dubový a pomerne zmyselný živý nádych. Drevitá chuť, s pridaním korením a úlomkami kakaa. Nasleduje sladová, vanilková čistina, ktorá dotvára sviežosť trstinovej šťavy. Whisky je veľmi prítomná v strede podnebia a vracia sa, aby sa pochovala do tukovej a zrnitej drevitosti.

Záver je veľmi chamtivý, ale elegantný. Ponúka nám nejaké červené a čierne ovocie, trochu tanínu.

RUM Z FRANCÚZSKEJ ZÁPADNEJ INDIE

44% obj.

50 cl.

Hmotnosť 1.6 kg