HSE Rhum Tres Vieux Port Cask Finish 0,70l 45%

Neohodnotené
 
Výpredaj Zväčšiť
 
Dostupnosť Objednané
Cena €56,90 bez DPH
€68,28
Kód tovaru 449
Značka HSE Rhums Martinique
Kategória HSE Rhums Martinique
Položka bola vypredaná...
 

2009 | PORT CASK FINISH | Dozrievané v sudoch po Portskom víne

Po viac ako 3 rokoch zrenia v sudoch z amerického dubu v najčistejšej tradícii HSE rumu tento ročník zreje ďalších 8 a 10 mesiacov v 225 a 500 litrových sudoch Porto. To znamená, že rhum zrel v sude celkom štyri a pol roka, trošku staršie ako VSOP. Vzrušujúce však je, že záver dodáva skôr mladému Rhum komplexný a mnohovrstevný chuťový profil a pôsobí tak výrazne starším dojmom. Tento „opus“ spája evokujúce a jemné tóny typické pre portské víno s charakteristickou štedrosťou starého poľnohospodárskeho rumu z Martiniku.

Degustačné poznámky

Vôňa: otvára sa jemným vôňam čerstvo pražených kakaových bôbov a černicového džemu. Bohato ovocná a kandizovaná, ako veľkorysá a elegantná grenadína, posiata sladkým korením. Zrelá a patinovaná trstina, vzácna na drevitosť a drobnú sviežo mätovú koncentráciu.

Prevzdušnenie sa blíži k suchšej, drevnatej strane, sfarbenej kôstkami, s typickou oxidáciou portských vín. Sušené slivky a orechy sa postupne rozpúšťajú do bohatého sirupu, rovnako ako triesloviny, ktoré sa naťahujú, pričom zostávajú veľmi prítomné.

V chuti sa vraciame k typickejšiemu profilu AOC Martinique, s trstinou, ktorá je dobre prispôsobená v kontakte s drevom a popri tom si zachováva triesloviny, ktoré sa postupne začali otvárať. Z tohto spojenia sa zrodili chute sušeného ovocia, dobre zaokrúhlené mastným a žravým nádychom.

Záver je viac tanínový, viac vysušujúci a tiež sladký. Je tam pár kôstok, dužina sliviek a korenie.

AOC MARTINIK

45% obj.

70 cl.

Hmotnosť 1.6 kg